Şehiriçi Otobüsler

- En ekonomik ulaşım aracıdır. Bir şehir içinde seferlerini yapar ve şehri civar bölgelerine de gider.
- Biniş kartı duraklardaki satış büfelerinden edinilebilir. Nakit ödeme mümkün olsa da bu tür kartlar indirimli kullanım imkânı sağlar. Peşin ödeme sistemi olan ulaşım kartı alınırsa bu kartla otobüs ya da metro rahatça kullanılabilir.
- Seul'de bankaların büyüklüğüne göre aşamalı olarak 4 gruba ayrılır ve otobüslerin rengine göre ayrım yapılır.
- Binerken ön kapıdan binilip şoförün yanındaki nakit kutusana para atılır ya da aynı kutuya ulaşım kartı yaklaştırılarak okutulur. İnerken inilecek durağa yaklaşıldığında otobüsün değişik yerlerinde bulunan düğmelere basılarak arka kapıdan inilir. İnerken de arka kapıda bulunan makineye ulaşım kartı okutulur.

 

Şehirlerarası Otobüsler

Like regional buses, express buses are good for long distances. The difference is that express buses travel on highways. Each city has one Express Bus Terminal.

 

Otoban Otobüsleri

- Otoban otobüsleri şehirlerarası otobüsler gibi uzun yol gidileceği zaman kullanılır. Bu otobüsler sadece paralı otobanları kullanır. Her şehirde sadece birer tane otoban otobüs terminali mevcuttur. Uzun mesafelerde bu otobüsler kullanılırsa daha rahat yolculuk etmek mümkün olur.

 

Metro

- Seul'de metro çok gelişmiştir. Üstelik saatlerinin belirli olması, ekonomik olması gibi özellikleriyle kullanımı büyük rahatlık sağlar. 
- Biletler metro istasyonlarındaki gişelerden alınabilir. Ulaşım kartı da rahatça kullanılabilir. 
- Mesafeye göre ücretlendirilir. 
- Seul'ün dışında Busan, Degu, Decon gibi büyük şehirlerde de metro vardır. 
- Çalışma saatleri genelde sabah 5.30'dan gece 24.00'a kadardır. 
- Bütün işaretler Korece ve İngilizce olup her istasyonda bu iki dilde anonslar yapılmaktadır.

 

Taksi

- Otobüs ya da metroya göre daha pahalı olsa da toplu taşım araçlarının pek sık olmadığı gece saatlerinde ya da yolun bilinmediği durumlarda güvenle kullanılabilecek bir ulaşım aracıdır. 
- Taksi duraklarından ya da yolda geçen bir taksiye el kaldırılarak binmek mümkündür. 
- Taksimetre aracılığıyla ücretlendirme yapılmaktadır. 
- Ön koltukta kemer takmak yasal olarak gereklidir. 
- Genelde taksi şoförüne bahşiş verilmez. Ama istenirse verile de bilir.

 

Tren

- 2004 yılında hızlı tren(KTX) seferlere başlamıştır. Bunun dışında Semaıl hattı, Mugunghva hattı bulunmaktadır. Hızlı tren biraz pahalı olmasına karşın hem en hızlı hem de en rahat trendir. Sadece büyük istasyonlarda durur. Mugunhva hattı en yavaş tren olmakla birlikte hem ucuzdur hem de her çok istasyonda durur. 
- Tren hatları oldukça iyi ve güvenlidir. Belirlenmiş saat çizelgesiyle seferler yapılır ve uzun yol için uygun bir ulaşım aracıdır. 
- Bilet genelde istasyonlardan alınabilir, internet ya da başka satış noktalarından da edinilebilir. Yer ayırtmak da mümkündür.