Güncellendi

Seul-Busan-Gyeongju Turu

Kore kültürünü hisssedeceğiniz Seul-Busan-Gyeongju turu...

Seul-Busan-Gyeongju Turu

1.Gün:

Uzun bir yolculuktan sonra Incheon Havalimanı’na vardığınızda sizi özel aracımız karşılıyor  ve otele geçiyoruz. Incheon Havalimanı ve Seul arası ortalama 75 dakika sürecektir.Ardından size Kore hakkında kısa bir oryantasyonumuz oluyor.

2. Gün:

Otelde sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra , “Mutluluk Veren Saray” anlamına gelen Gyeongbok Sarayı ile turumuza başlıyoruz.

Gyeongbok Sarayı: 1395 yılında Jeoson Hanedanlığı zamanında inşa edilen bu saray Kore'nin en eski 5 büyük sarayından birisidir. 40 hektarlık alandaki bu sarayın ilk dönemlerinde 7.700 oda bulunmaktadır. Japon İstilası zamanında yıkılan saray tekrar restore edilmiştir. 

Saray gezimizin ardından Seul’un en önemli meydanı olan Gwanghwamun Özgürlük Meydanını gezeceğiz.

Gwanghwamun Özgürlük Meydanı: Burada Kore tarihi için önemi büyük olan iki yapıyı göreceğiz.Bunlardan ilki; Kore’nin alfabesi Hangıl’ı bulan , Büyük Kral Sejong’un heykeli bir diğeri ise önemli başarılara imza atmış Deniz Komutanı Amiral Lee Sun Shin’in heykelleri.

Tarihi ve önemli açıklamaları dinledikten sonra  Halk Müzesi'ne geçiyoruz. Müzedeki turumuzun ardından Kore Geleneksel Çay evleri, sanat galerileriyle ünlü Insadong Sanat Caddesi'ni gezeceğiz. Namdaemun Halk Pazarı’na geçip Kore'nin dünyaca ünlü sağlık bitkisi olan “Ginseng “i tanıyıp burada hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra  otelimize geçeceğiz.

3. Gün :

Sabah kahvaltısından sonra Gangnam caddesinden gecerek son yıllarda çok ünlenen İstanbul’daki Bağdat Caddesi’ni andıran Garosu Caddesi'ni gezeceğiz. Estetik hastaneleri ile ünlü Shinsa dan geçip ordan Samsung Mahallesi’nde olan COEX Fuar Alışveriş ve Sanat Merkezi’ni gezdikten sonra Seul’un en önemli caddesi olan Tahran Caddesi’nden geçip Gangnam Style şarkısına adını  veren Gangnam durağına geleceğiz. Samsung Dünya Genel Merkezi’nde Samsung’un en son teknolojisini yansıtan D'light Center 'ı gezdikten sonra, Seul’un en büyük  Budist tapınağı olan Bongeunsa’yı ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize geçeceğiz.

4. Gün :

Bugün Busan şehrini gezeceğiz. Sabah 08.00 de SSR Tour personelinden KTX biletlerinizi edinerek  2 saat 45 dakikalik zevkli tren yolculuğunun ardından Busan şehrine varıyoruz. İlk durağımız; Busan şehrinin enfes manzarasını seyredebileceğiniz , Geumyong tepesi ; ardından bizim için çok büyük öneme sahip olan Kore Savaşı’nda Güney Kore’nin bağımsızlığı için savaşmış 1005 şehidimizden 465’inin yattığı; 

Birleşmiş Milletler Şehitliği’ndeki Türk Şehitliği’ni ziyaret edeceğiz.Şehitlerimizi ziyaretten sonra  bütün okyanus balıklarının tek yerde toplandığı meşhur Busan Balık Pazarını geziyoruz. Oradan Dünya’nın en büyük alışveriş merkezi  olan ; Shinsaegae  AVM’ sine uğradıktan sonra tekrar Seul’e hızlı trenle dönüyoruz.

5. Gün :

Bugün Haeundae Sahili ve Dongbaeksom adasında Busan'ın en güzel manzaralarını izleyeceğiz. Ardından Nurimaru Apec evi ve Busan Gamcheon kültür mahallesinde Kore geleneklerini hissettikten sonra Gyeongju'ya hareket edeceğiz.

 

6. Gün :

Turumuzun 6. günü Silla Krallığı’nın bin yıllık kültürüne ev sahipliği yapan Gyeongju tarihi alanlarıDaereungwon mezar kompleksi ve Uzakdoğu’nun en eski gözlemevi olan Cheomseongdae Observatory'i göreceğiz. Anapji göleti önünde mükemmel fotoğraflar çekeceğiz.

 

7. Gün :

Turumuzun son gününe UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Bunhwangsa Tapınak alanı  ve Bunguksa Tapınağı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Bomun Gölü Tatil Beldesini ziyaret edip Gyeongju El Sanatları köyünü gezdikten sonra Seul'e doğru yola çıkacağız. 

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler :

 • 4 veya 5 yıldız otellerde kahvaltı dahil konaklamalar.
 • Vergi dahil uçak biletiniz.
 • İlk gün havalimanı karşılamanız.
 • 2. ve 3.gün Seul şehir turlarımız.
 • 24 saat Türkçe online desteğimiz.
 • Son gün otelden havalimanına transferiniz.
 • KTX Hızlı tren biletleriniz.

Not: Busan ve Gyeonggju turu fiyata dahil değildir.

 

4 yıldız Otel Paket Tur Fiyatları :

2 kişilik odada kişi başı fiyatımız 2.160 USD

Tek kişi konaklama: 2.610 USD

 

Günler Aktivite Gezi Etkinlik Serbest Zaman Ek faaliyet teklifleri
1.Gün Kore kültürü ve yemekleri hakkında oryantasyon -Incheon havalimanına varış -Karşılama -Konaklama yerine geçiş
2.Gün Kore yemeği yapma kursu -Gyeongbok Sarayı -Gwanghwamun Özgürlük Meydanı -Halk Müzesi -Insadong Sanat Caddesi -Namdaemun Halk Pazarı -Insadong Sanat Caddesiʹnde geleneksel bir çay evini ziyaret ve Kore çayları hakkında bilgilendirme -Gwanghwamun Özgürlük Meydanı çevresi
3.Gün Kore yemeği yapma kursu -Myeongdong -Coex fuar ve alışveriş merkezi -Tahran Caddesi - Gangnam durağı -Dʹlight Center -Bongeunsa Budist Tapınağı Alışveriş için serbest zaman Firma Yetkilisine danışınız
4.Gün --Busan Şehrine Geçiş-- -Geumyong Tepesi -Şehitlik -Gukje Market -BIFF Meydanı -Jagalchi Market -Yongdusan Parkı --Konaklama--
5.Gün -Haeundae Sahili -Dongbaekseom Adası - Nurimaru APEC Evi -Busan Gamcheon Kültür Mahallesi --Gyeongjuʹya yola çıkış-- Haeundae Sahili
6.Gün --Gyeongjuʹya varış-- -Gyeongju Tarihi Alanları -Daereungwon Mezar Kompleksi -Cheomseongdae Gözlemevi -Anapji Göleti --Konaklama--
7.Gün -Bunhwangsa Tapınak alanı -Bunguksa Tapınağı -Bomun Gölü Tatil Beldesi -Gyeongju El Sanatları Köyü --Seulʹe yola çıkış-- Seulʹe varış--Havalimanına transfer

 • Güney Koreye seyahatlerinizde 90 güne kadar vize gerekmemektedir.
 • Pasaportunuzun en az 6 aylık süresi olmalıdır.
 • Ülkeye girmeden önce uçakta giriş formunu doldurmadan önce lütfen SSR Tour'a danışınız.

4 yıldız Otel Paket Tur Fiyatları :

2 kişilik odada kişi başı fiyatımız 2.160 USD

Tek kişi konaklama: 2.610 USD

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler :

 • 4 veya 5 yıldız otellerde kahvaltı dahil konaklamalar.
 • Vergi dahil uçak biletiniz.
 • İlk gün havalimanı karşılamanız.
 • 2. ve 3.gün Seul şehir turlarımız.
 • 24 saat Türkçe online desteğimiz.
 • Son gün otelden havalimanına transferiniz.
 • KTX Hızlı tren biletleriniz.

 

Nasil rezervasyon yaptirabilirim ?

Tek yapmanız gereken tatiliniz için müsait olan tarihlerinizi ssrtour@hotmail.com veya ahmet@ssrtour.co.kr adresine mail göndermek.