Güney Kore’deki sinemalarda gösterime girmesi beklenen Ayla Filmi, sadece Seul’de yapılacak olan Türk Film Festivali içerisinde iki kez gösterimi olacak.

 

Kore savaşı yıllarındaki Koreli küçük bir kızla Türk bir askerin hayatından yola çıkarak çekilen Ayla Filmi 27 Ekim'de Türkiye'de vizyona giriyor. Güney Kore’de de gösterime girmesi düşünülerek Korece altyazı hazırlanan film yapılan tüm girişimlere rağmen vizyona girmesi için şimdilik bir sonuç alınamadı. Filmin Güney Kore’de gösteriminin olmayacağı bilgisi ülkede yaşayan Türkleri ve özellikle Koreli Türk hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Öte yandan yapılan duyuruya göre, Türk Film Festivali kapsamımda 27 Ekim’de Ayla Filmin Kore galası yapılacağı öğrenildi. Ayrıca Türk Film Festival programının ayrıntısı da belli oldu.

Alınan bilgiye göre festival, 2017 Türkiye-Kore Kültür Yılı kapsamında Türkiye Seul Büyükelçiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ve CJ CGV’nin işbirliğinde 27-29 Ekim’de CGV Yeouido’da olacak. Ayla Filminin gösteri saatleri ise 27 Ekim Cuma günü saat 18.00’de ve 29 Ekim Pazar saat 15.10 olarak belirlendi. Festivalde Ayla dışında Dağ 2, Kalandar Soğuğu, Kış Uykusu, Unutursam Fısılda, Koca Dünya ve Aşk Tesadüfleri Sever de gösterime girecek. Yapılan duyuruda festivale katılımın ücretsiz olacağı belirtildi.

Kaynak: Haber Kore   ------  http://haberkore.com/ayla-filminde-buruk-sevinc/4151/